• čeština
  • deutsch
  • english

Výměna nádrže LPG

Nádrž LPGPlatnost nádrže LPG stanovuje vyhláška č.341/2002 Sb. na 10 let od data její výroby, nikoliv od data montáže, jak se mnozí často mylně domnívají. Po uplynutí této doby není možné tlakovou zkoušku prodloužit, ale je potřeba nádrž kompletně vyměnit, bez ohledu na její stav.

Standardně je platnost nádoby uvedena v příloze k technickému průkazu a na originálním dokladu od výrobce nádrže. Pokud doklady nejsou k dispozici (např. u dovozových vozidel), pak jsou všechny nádrže opatřeny štítkem, na kterém jsou údaje vyraženy (výrobce, výrobní číslo, rozměry, objem, datum výroby nebo platnosti, homologace).

Zda má nádrž platnou tlakovou zkoušku se také ověřuje během revize. Pokud potřebujete zjistit, jestli je nádrž ve vašem vozidle ještě platná či nikoliv, neváhejte se na nás obrátit, rádi vám pomůžeme.

papiry Co si vzít s sebou?

Velký technický průkaz + přílohu k TP, kterou vystavila montážní firma při přestavbě. Do přílohy se provede záznam o výměně nádrže s novými daty. V případě, že tuto přílohu nemáte (dovoz ze zahraničí, ztráta), vystavíme za poplatek přílohu k TP + přílohu k OTP.

telefon Jak se objednat?

Telefonicky, e-mailem nebo osobně. Výměna nádrže je ve stanoveném termínu provedena během jednoho dne. Pokud nevíte přesné rozměry nádrže, doporučujeme vám se s vozidlem zastavit na osobní domluvu, abychom věděli, jaká nádrž a příslušenství bude potřeba.

ikona - Facebook  Google+ikona - YouTube

Kopírování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.