• čeština
  • deutsch
  • english

Jak vybrat montážní firmu?

Montážní firmaCelkový počet „montážních dílen“ v České republice už se dnes pohybuje ve stovkách. Těch opravdu zkušených a specializovaných, pro které přestavby na plyn nejsou jen doplňkovou činností, je ale jen malé procento. Proto vám s ohledem na vlastní zkušenosti přinášíme několik užitečných rad, které by vám měli pomoci s výběrem toho správného dodavatele.

1) Neberte cenu jako jediné měřítko.
Trendem dnešní doby je lákat na nízké ceny. Co naplat – za současné ekonomické situace hesla jako „akce“ nebo „sleva“ na zákazníka fungují jako magnet. Nabídky jednotlivých firem se i tak liší jen v jednotkách tisíc korun, ale rozdíl ve skutečně poskytnuté hodnotě bývá mnohdy markantní. Setkali jsme se s mnoha zákazníky, kterým finanční i časové náklady spojené s častými cestami na opravy ve výsledku podstatně převýšily původní „výhodnou“ investici.

Dejte pozor i na praktiky některých firem, které vám až při sepisování zakázky připočítají „doplňkovou výbavu“, kterou přitom jiná firma bere už jako samozřejmou součást svojí základní nabídky.

2) Nejezděte pro pár tisíc na druhý konec republiky.
Tato rada přímo souvisí s předchozím bodem. Typický příklad: "Jedu tam, kde to dělají nejlevněji. Sice je to 300 kilometrů daleko a musím si vzít dovolenou, ale pořád nějakou korunu ušetřím." Ale co až budete muset jet na servis nebo opravu v případě problémů? Další stovky kilometrů, další hodiny času na cestě... Pořád si myslíte, že se to ještě vyplatí?

3) Udělejte si osobní „inspekci“.
Pokud vám není lhostejné, komu svoje vozidlo opravdu svěříte do rukou, vypravte se ze všeho nejdříve do firmy osobně. Získáte tím nejlepší obrázek o jejím celkovém fungování, budete mít přehled o technickém zázemí a vybavení, získáte zpětnou vazbu během jednání se zaměstnanci a techniky. Solidní firma s vámi probere otázku úspory a bude s vámi diskutovat o samotné vhodnosti přestavby. Vsázet pouze na nízkou cenu, pěkný vzhled webových stránek a hezké fotky montáží (s oblibou překopírované z internetu) se nemusí vyplatit.

4) Pátrejte po historii.
Vyhledejte si v obchodním nebo živnostenském rejstříku, jak dlouho danou činnost montážní firma provádí. Pátrejte po zkušenostech jiných zákazníků, shánějte si reference s nějakou vypovídající hodnotou.

5) Vyžadujte komplexní služby.
Při výběru dodavatele byste měli vzít v potaz i rozsah činností, které je daná firma schopna provádět. Dotazujte se, zda vám zajistí garanční prohlídky, veškerý servis a revize, obstará dodání náhradních dílů a příslušenství. Ono dojíždět s každým problémem na jiné místo, kde přichází vozidlo do styku pokaždé s jiným člověkem, není úplně optimální řešení.


WaposBez ohledu na naše rady a doporučení vám při váhání, které firmě svěřit svoje vozidlo pro přestavbu, přejeme šťastnou volbu a mnoho bezproblémových kilometrů s plynovým pohonem.

Pokud si pro montáž LPG nebo CNG vyberete naši společnost, uděláme maximum pro to, abyste byli s našimi službami spokojeni.

WAPOS - Váš partner pro levnou jízdu

ikona - Facebook  Google+ikona - YouTube

Kopírování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.