• čeština
  • deutsch
  • english

Proč jezdit na CNG?

TickZnačná úspora nákladů za pohonné hmoty
Kdo jezdí na plyn, chce především šetřit. A že zdaleka nejde o zanedbatelné cifry, si můžete sami spočítat v naší Kalkulačce nákladů.

TickOsvobození od silniční daně
Od roku 2009 jsou firemní vozidla, která mají zabudovaný alternativní pohon LPG či CNG, osvobozena od placení silniční daně.

TickProdloužený celkový dojezd
Režim jízdy na benzín zůstává ve vozidle zachován. S dvěma plnými nádržemi se tak dojezdové možnosti vozu zásadně navyšují.

TickVětší bezpečnost než u benzínu
Víte, že schválená zařízení musejí splnit podstatně náročnější bezpečnostní testy, než části benzínového či naftového vozu? Další podrobnosti se dočtete v sekci Bezpečnost.

TickEkologický provoz
Vozidla na zemní plyn produkují výrazně méně škodlivin než vozidla na kapalná paliva. Více o ekologii provozu na CNG se dočtete zde.

TickMožnost použití domácích plniček
Alternativním řešením k stále ještě nedostatečné síti čerpacích stanic na CNG je pořídit si vlastní domácí plnící stanici.

TickCNG nelze odcizit
Mnoho lidí se již setkalo s provrtanou palivovou nádrží a odcizenými pohonnými hmotami. Buďte si jisti, že s CNG se vám nic podobného nestane.


A co nevýhody? Jak jistě dobře víte, všechno má svá pro i proti. Jinak tomu není ani u CNG pohonu, byť některé zápory v jádru ani nejde považovat přímo za nevýhody.

NevýhodaVstupní investice do přestavby
Hodně zájemců odrazuje od montáže vyšší pořizovací cena. Úspora na provoze vozu je ale značná. "Vyhnout se" investici u nás můžete přestavbou na splátky.

NevýhodaProvozní nevýhody
Při provozu na CNG dojde ke snížení výkonu motoru o zhruba 5-10 %. Dojezd je u jedné nádrže maximálně 200 km na natankování. Zvyšuje se také celková hmotnost vozidla.

NevýhodaNáklady na revize a servis
Při průměrném nájezdu 20-30 tkm ročně představují náklady na údržbu cca 1.000 Kč. Jedná se o pravidelnou revizi, výměnu filtru a kontrolu seřízení.

NevýhodaNedostatečná síť čerpacích míst
Postupem času se počet čerpacích stanic v ČR neustále rozšiřuje, do budoucna by se čísla měla dále nastoleným tempem navyšovat.

ikona - Facebook  Google+ikona - YouTube

Kopírování obsahu bez souhlasu autora je zakázáno.